Cinkavimas

Cinkavimo paslaugą teikiame kompleksiškai, tik savo gaminamom metalo konstrukcijom. Atskirai cinkavimo neatliekame.

Kasmet korozija sunaikina šimtus milijonų tonų metalo, todėl apsauga nuo jos – svarbi užduotis.

Metalinės konstrukcijos gali būti eksploatuojamos nuo labai mažo iki  didelio koroziškumo, o taip pat grunte, gėlame vandenyje bei jūrinėje aplinkose. Dėl šių aplinkų poveikio atsiranda korozijos židiniai, prasideda metalo irimas, sumažėja konstrukcijos masė. Pasekmės – susilpnėja metalo konstrukcijos atsparumas mechaniniam poveikiui. Taigi, siekiant išvengti nepageidaujamų padarinių, reikia užkirsti kelią korozijos atsiradimui. Vienas iš populiariausių ir pigiausių metalo apsaugos priemonių yra cinkavimas – metalo padengimas cinko sluoksniu, siekiant apsaugoti metalą nuo korozijos.

Tai efektyvi ir ekologiška metalo apsaugos nuo korozijos priemonė, pailginanti metalinių konstrukcijų eksploatacijos laiką iki 20 metų.

Kokybės garantas

Karštas cinkavimas yra atliekamas, laikantis reikalavimų, kurie pateikti standarte LST EN ISO 1461 „Ketaus ir plieno gaminių dangos, gautos karštojo cinkavimo būdu. Techniniai reikalavimai ir bandymo metodai“. Šiame tarptautiniame standarte apibrėžiamos pagrindinės dangų savybės ir dangų, kurios gaunamos, panardinant ketaus ir plieno gaminius (įskaitant tam tikrus liejinius) į cinko lydalą (kiti metalai jame sudaro ne daugiau kaip 2 %), bandymo metodai.

Vykdant techninius reikalavimus bei atliekant bandymus nurodytus šiame standarte, gaunama aukštos kokybės produkcija, bei išvengiama produktų neatitikimų.

Techninės galimybės

Karštas cinkavimas yra atliekamas 1,6 m. pločio, 13 m. ilgio ir 3 m. gylio vonioje, 450°C - 460°C temperatūroje.

Cinkuoti galima įvairių rūšių plienus, tačiau cinko dangos kokybė (blizgesys, glotnumas, storis) bus skirtinga. Tai tiesiogiai priklauso nuo plieno cheminės sudėties ir jo paviršiaus būklės. Tokie cheminiai elementai kaip anglis (C), fosforas (P) ir ypač silicis (Si) daro tiesioginę įtaką cinko dangos kokybei. Anglies ir silicio suminis kiekis plieno sudėtyje neturi viršyti 0,5%. Kai silicio pliene yra 0,05 ÷ 0,12% gali susidaryti per storas ir šiurkštus cinko sluoksnis, kuris eksploatuojant metalines konstrukcijas pradės pleišėti. Taigi, karštam cinkavimui tinkamiausias plienas yra toks, kuriame silicio kiekis 0%… 0,03% arba 0,12%…0,25% ribose.

Tačiau ilgalaikė praktika rodo, kad plieno sudėtis ne visada atitinka išduotam sertifikatui, todėl rekomenduojame atlikti bandomąjį cinkavimą.

Metalo konstrukcijų paruošimas cinkavimui

Prieš merkiant metalo konstrukcijas į išlydyto cinko vonią, būtina jas tinkamai paruošti.

Metalinės konstrukcijos po suvirinimo yra mechaniškai nuvalomos: pašalinami suvirinimo metu atsiradę purslai, reikiamu spinduliu užapvalinamos aštrios briaunos, įrengiamos technologinės kiaurymės, kurios reikalingos orui bei skysčiui ištekėti. Ypatingai reikia  vengti uždarų dėžutės formos konstrukcijų, bet jeigu suprojektuota tokia konstrukcija, tai tada privalo būti joje nurodytos ir kiaurymės.

Atkreipkite dėmesį, kad visi konstrukcijos elementai turi būti pagaminti iš tos pačios markės plieno. Nerekomenduojame konstrukcijose naudoti skirtingas plieno markes, jokiu būdu skirtingas plieno grupes.

Karšto cinkavimo privalumai

Metalines konstrukcijas verta cinkuoti, nes :

  • cinko danga yra ilgaamžė – konstrukcijos apsaugomos nuo korozijos visą savo tarnavimo laiką;
  • eksploatacinės išlaidos yra labai mažos – galima teigti, kad jos yra artimos nuliui;
  • cinko danga tolygiai padengia visą konstrukcijos paviršių, net ir sunkiai prieinamose vietose;
  • oro sąlygos neturi įtakos cinkavimo kokybei;
  • cinko danga yra atspari mechaniniams pažeidimams (pvz. transportavimo arba montavimo metu);
  • nesudėtingas kokybės kontrolės procesas;
  • cinkuotus gaminius galima suvirinti įprastais suvirinimo metodais.